28. 12. KOLEDOVANJE

Šest skupin kolednikov se je letos podalo po domovih naše župnije, kjer so z voščilom klicali blagoslov na domove in družine. Četudi je v vseh teh letih trikraljevske akcije poudarek na zbiranju denarja za naše misijonarje po svetu, pa je v zadnjih letih vedno bolj opazno, kako je misijonarjenje potrebno tudi v naši župniji. En mladi očka je čisto resno vprašal, če so že maškare in tudi kar nekaj drugih ljudi je skupino kolednikov dojemalo tako (mogoče zaradi košare  polne sladkarij). Koledniki pa so bili pravi mali misijonarji in so z navdušenjem preštevali denar, saj so slišali kaj vse misijonarji lahko kupijo in zgradijo z denarjem, ki ga zbirajo zanje.

Da bi le vedno » z nami rajžal Sveti Duh, da bi lahko pri obiskanih ostajal večni Bog«