23. 6. PROCESIJA SVETEGA REŠNJEGA TELESA IN KRVI

Na nedeljo, 23. junija, po prazniku Svetega Rešnjega Telesa in Krvi smo obhajali Telovsko procesijo po ulicah in trgih mesta Škofja Loka.

Kot vsako leto so župljani postavili oltarje pri Marijinem znamenju pod cerkvijo Brezmadežne, na Mestnem trgu pri kužnem znamenju in pri stranskem vhodu pri cerkve sv. Jakoba.

Po sveti maši ob 8. uri smo se prvič letos združili v procesiji verniki iz župnijske cerkve in kapucinske cerkve. S petjem in molitvami šli v procesiji najprej do Marijinega znamenja potem čez Mestni trg do kužnega znamenja in nazaj proti cerkvi sv. Jakoba. V procesiji so se nam pridružili tudi nosači bander iz župnijske cerkve in podružnic. Prepeval domači cerkveni pevski zbor Cecilije Kobal.

Procesije se je tudi letos udeležilo veliko število ljudi. Naj bo ta zunanji izraz, naše ljubezni in povezanosti z Jezusom, za vse nas spodbuda k močni veri, ki se je ne sramujemo ampak skupaj z Jezusom pričujemo.