Oznanila

15. February 2015
Kategorija: Oznanila
Avtor: admin

-  Jutri bo po sveti maši TIHA MOLITEV PRED NAJSVETEJŠIM.

-  S PEPELNIČNO SREDO, bomo vstopili v SVETI POSTNI ČAS. Sveti maši (z obredom pepeljenja) bosta ob 8. in ob 18. uri.

Morda SE ODLOČIVA, da letos začneva post na »drugem koncu«, ne pri sebi, ampak pri Jezusu. Naju morda vabi, da:

◦ se bova več zahvaljevala (Bogu in ljudem) in manj kritizirala, obsojala?

◦ si bova vzela 1 uro zvečer za molitev in za bližnje, namesto, da bi  takrat bila pred elektronskimi mediji?

◦ se bova trudila deliti tudi materialne dobrine z ljudmi v stiski in si zato ne bova privoščila vsega, kar bi si trenutno želela?

Dobro je če se v eni konkretni majhni stvari, začneva truditi vsak dan in se za majhne uspehe zahvaliva Bogu (saj brez Njegove milosti ne bo šlo).

Vabljeni tudi, da se v pridružite pobudi '40 dni (molitve) za življenje' in 'za moje in tvoje dostojanstvo'..

Cerkev za postni čas določa tudi posebne oblike spokornosti. Strogi post je na pepelnično sredo in na veliki petek (letos 3. aprila). Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže od 18. do 60. leta. Zdržek od mesnih jedi je sicer na vse petke v letu. Post je povabilo k večji svobodi in zato vsi povabljeni na to pot.

-  V četrtek bomo ob 17. uri pred Jezusom v Najsvetejšim zakramentu molili za našo domovino. Po maši bo Svetopisemski večer.

V petkih v postu ste vabljeni POL URE PRED SVETO MAŠO (ob 17.30) k pobožnosti križevega pota, pri katerem boste sodelovali tudi veroukarji (po razporedu).

Po maši bo srečanje molitvene skupina in KATEHEZA ZA ODRASLE.

-  Prihodnjo nedeljo bomo obhajali 1. POSTNO NEDELJO. Popoldne ob 14. 30 bo križev pot na Hribec, pri katerem ste vabljeni k sodelovanju člani ŽPS, ključarji in sodelavci Karitas. Vsi verniki pa povabljeni k udeležbi in skupni molitvi.

Priloga: Župnijska oznanila ...
Oznanila-04-2015.pdf - 15.02.2015