Oznanila

18. January 2015
Kategorija: Oznanila
Avtor: admin

-  Že več kot sto let kristjani obhajamo molitveno osmino za edinost. Gradivo so letos pripravili kristjani iz Brazilije, ki so izbrali za rdečo nit Jezusove besede Samarijanki pri vodnjaku: »Daj mi piti« (Jn 4,7).

»V teh dneh želimo prispevati vsaj kakšen kamenček v dragoceni mozaik edinosti, ki ga skrivnostno gradi in sestavlja Bog - z molitvijo, z darovanjem trpljenja, s premišljevanjem ali z dejanji ljubezni. Sveti Duh je prebudil med kristjani to hrepenenje, Sveti Duh bo ta načrt (z našim sodelovanjem) privedel do konca.« (dr. Bogdan Dolenc)

-  Bog vam povrni za vaš dar za katehetske potrebe in za stroške izdelave župnijskega glasila.

-  V ponedeljek bo po maši možnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

-  V četrtek bomo ob 17. uri pred Najsvetejšim molili za otroke in družine (tudi za prvoobhajance in birmance). Po maši bo svetopisemski večer.

-  V soboto, 24. januarja, bo od 9.-12.30 v Jurjevi dvorani v Stari Loki, 2. srečanje v okviru DRUŽINSKE AKADEMIJE. Tema srečanja bo: PEDAGOGIKA SKUPNOSTI - ODGOVOR NA IZZIVE DANAŠNJEGA ČASA. Več informacij dobite na oglasni deski in na spletu. Vabljeni!

-  V soboto bodo ob 9. uri redne ministrantske vaje.

-  Prihodnjo nedeljo bomo obhajali NEDELJO SVETEGA PISMA in zaključili molitveno osmino za edinost kristjanov.

-  Koledniki so z vašo pomočjo zbrali 2.230 EUR (lani 1.570 EUR)  za misijonske projekte na Madagaskarju, v Ukrajini in Etiopiji. Bog naj tudi vam pride naproti s svojo milostjo tam, kjer jo najbolj potrebujete!

-  V adventni akcijiOTROCI za OTROKE ste veroučenci zbrali:

• predšolski: 4 otroci - 26 eur
  • 1. razred: 11 otrok -  88 eur
  • 2. razred:  6 otrok  - 64 eur
  • 3. razred:  9 otrok  - 162 eur
  • 4. razred: 10 otrok - 113 eur
  • 5. razred:  9 otrok  - 100 eur
  • 6. razred:  6 otrok  - 57 eur
  • 7. razred:  5 otrok  - 67 eur
  • 8. razred: 14 otrok - 176 eur
  • 9. razred:  dva       - 27 eur
    VSI SKUPAJ: 76 (lani 81): 880 eur (lani 723 eur).

Bog povrni staršem za spodbudo, ter Bogu hvala, da (tudi v današnjih—kriznih in velikokrat sebičnih časih in krajih razvitega sveta) še rastejo med nami čuteči in velikodušni novi rodovi!

Priloga: Župnijska oznanila ...
Oznanila-02-2015.pdf - 18.01.2015