Oznanila

1. May 2016
Kategorija: Oznanila
Avtor: admin

♦  Danes vstopamo v mesec MAJ, ki je posvečen Mariji. Ob 16. uri bo ŠMARNIČNA POBOŽNOST na Svetega Petra hribu.

Letošnje šmarnice nas bodo povezale s FATIMSKO MARIJO in tremi pastirčki Frančiškom, Jacinto in Lucijo ter nas tako lepo pripravile na sprejem Milostnega kipa Marije Romarice v naši župniji (v ponedeljek, 23. maja, od 21. do 23. ure).

Šmarnice se bodo pričenjale med tednom ob 18.45 v župnijski cerkvi, ob 17. uri na Sv. Ožboltu in ob 18. uri v Brodeh, bodite pa pozorni tudi na nekatere spremembe.

Ob nedeljah se zberemo na podružnicah oz. pri kapelicah. Otroci se šmarnic udeležite vsaj petnajstkrat.

S svojo prisotnostjo in molitvijo boste dodajali cvetke, ki bodo, ob obisku MARIJE ROMARICE, pokazale našo ljubezen do Nje. K šmarnicam lepo vabljeni tudi starši in vsi verniki!

♦  Ta teden bomo obhajali tudi PROŠNJE DNEVE pred praznikom Gospodovega vnebohoda. Bogu bomo izročil svoje delo, življenje, bližnje in prisluhnil besedi Njega, ki je Luč in Življenje.

♦  V ponedeljek bo po sveti maši TIHA MOLITEV pred Najsvetejšim.

♦  Od torka dalje bo redni verouk.

♦  V četrtek bomo obhajali slovesni praznik GOSPODOVEGA VNEBOHODA. Sveti maši bosta ob 8. in ob 19. uri. Ob 18. uri bomo pred Najsvetejšim molili  za duhovne poklice.

♦  V četrtek in petek dopoldne bova duhovnika obhajala bolnike.

♦  V petek, 6. maja, se bomo osmič zbrali k pobožnosti devetih prvih petkov. Povabljeni k spovedi in sveti maši.

♦  V soboto bomo sklenili skupno obhajanje PETIH PRVIH SOBOT—pobožnost po Marijinem naročilu. Ob 18. uri povabljeni k skupni molitvi! Vsak dobrodošel!

♦  Prihodnja nedelja bo 7. velikonočna. Med deseto mašo bo krščevanje otrok.

Priloga: Župnijska oznanila ...

Oznanila-10-2016.pdf - 01.05.2016