21. in 28. 11. PRIČEVANJE s. ANIE ter PREDAVANJE mag. Boštjana Harija

Redovnica s. Ania Welaszek, po rodu Poljakinja, pripada pa redovni skupnosti Frančiškank Marijinih misijonark, nas je v četrtek, 21. novembra 2019, obiskala in pričevala o svojem življenju in delovanju milosti. V Sloveniji je že 7 let in živi s sestrami v skupnosti v Celju. Poučuje verouk, dela z mladimi, nam pa je v cerkvi sv. Jakoba spregovorila oz. pričevala na temo »Ko po vseh težkih družinskih pre/izkušnjah rečeš: Po Božji milosti pa sem to, ker sem.« Pretresljiva življenjska zgodba nam je utrjevala vero in zaupanje v Božjo milost.

V četrtek, 28. novembra, nam je v cerkvi sv. Jakoba spregovoril mag. Boštjan Hari in sicer »O zdravilni moči zakramentov in molitve«. Boštjan pripada mladi generaciji teologov in deluje kot predavatelj na različnih verskih dogodkih. Na Teološki fakulteti je magistriral iz primerjave pojma odrešenja v krščanstvu, vzhodnih filozofijah in new ageu. Zanimivo predavanje je začel z »novim rojstvom«, ki se posamezniku zgodi pri zakramentu krsta. Pri krstu v naše telo vstopi Sveti Duh, tretja Božja oseba – Božje življenje samo, ki želi preroditi/prenoviti našo ranjeno človeško naravo (zaradi izvirnega greha) in nam daruje novo življenje.