12.8. Peš romanje na Brezje.

Vsako leto, drugo soboto v avgustu naša župnija organizira peš romanje na Brezje. Letošnjega romanja se je udeležilo blizu 100 romarjev. Romanje je priložnost si sprostimo duha ob skupni in osebni molitvi na poti in na cilju. Po drugi strani, pa je to tudi priložnost za druženje, spoznavanje in utrjevanje vezi med župljani in drugimi, ki se nam pridružijo. Na poti je priložnost, da se pogovorimo z ljudmi, s katerimi se sicer samo bežno poznamo ali pa sploh ne.

Pot zgodaj zjutraj začnemo v župnijski cerkvi, kjer zmolimo jutranjo molitev in prejmemo romarski blagoslov. Z avtobusi se nato odpeljemo do Selc, od tam pa pot nadaljujemo po peš skozi vas, ko skupaj molimo. Potem, ko se pot strmo dvigne proti kapelici vrh Lajš, kjer je čas za zajtrk in zapojemo Angel Gospodov. Od tam nas pot vodi po obronkih do znamenite cerkvice Sv. Primoža na Jamniku. Tu imamo čudovit razgled po Gorenjski. Pri cerkvici si vzamemo čas za drugo okrepčilo in sproščen pogovor. Odpravimo se naprej proti Kropi, a prej zavijemo skozi gozd in se spustimo do Lipnice, od koder se nato povzpnemo do vasi Srednja Dobrava, kjer si privoščimo še zadnji počitek pri kavi. Pot skozi Mišače proti Globokem izkoristimo za skupno molitev. Od vasi Globoko proti Brezjam nas čaka še zadnji vzpon. Na Brezjah se nam pri sveti maši pridružijo tudi romarji, ki pridejo z avtobusom ali osebnimi vozili. Romanje je podoba našega življenja, ko smo SKUPAJ NA POTI – otroci, mladi in starejši … z različnimi sposobnostmi, a skupnim ciljem – priti k Bogu po Mariji. Bogu hvala za to izkušnjo Cerkve! Se vidimo prihodnjo soboto pred Marijinim vnebovzetjem.